BİREYSEL DANIŞMANLIK

PSİKOLOJİK DESTEK

Bireysel danışmanlık hizmetleri; kişilerin hayatlarının değişik evrelerinde karşılaştıkları problemlerle, zorlandıkları güçlüklerle baş etmede onlara destekleyici ve sorun çözme becerilerini geliştirme odaklı psikolojik yardım sağlamayı amaçlar. Daha önce böyle bir yardım almamış bireyler psikolog seansları sohbet veya dertleşme olarak değerlendirebilmektedir. Ancak psikolojik danışma veya psikoterapi olarak tanımlanan yöntem, bir arkadaş ile yapılan sohbetten oldukça farklıdır ve arkadaş sohbeti ile aynı amaçları taşımaz. Danışmanlık merkezimiz danışanlarımızın hayat kalitesini yükseltmeyi, karşılaştıkları güçlüklerle başa çıkma yetisi sağlamayı ve geleceklerinin daha net görmelerini sağlamaktadır.

Bilişsel Davranışçı Danışmanlık

Hem ülkemizde hem de dünyada geçerliliği kanıtlanmış ve uzmanlar tarafından kabul gören bir yaklaşımdır. Bilişsel davranışçı danışmalık , psikolojik olarak sorunların çözümünde büyük rol oynamaktadır.
Bilişsel davranışçı danışmanlık; sıkıntı yaratan belirtileri hedef alan , sıkıntıyı azaltmayı, düşünce biçimlerini yeniden gözden geçirmeyi ve sorun çözmede yardımcı olacak yeni stratejiler öğretmeyi amaçlayan etkinliğini kanıtlamış psikolojik yaklaşım türüdür.

VAN PSİKOLOJİ MERKEZİ


Whatsapp

Van Psikoloji

Merhaba

Size nasıl yardımcı olabilirim?